Honza Mach se narodil v Poličce ve Východních Čechách, od narození vyrůstá a působí v Praze. Ve školních letech se zajímá o fotografii, navštěvuje fotografické kroužky, později brigádně společnost Fotolab.
Po složení maturitní zkoušky v roce 1995 pracuje v oboru předtiskové přípravy DTP. Nejprve jako osvitový technik ve společnosti Didot
V letech 1997-1999 ve funkci skeneristy a grafika v nakladatelství Tigis
Od roku 1999 působí ve studiu Astron jako skenerista a retušér. Spolupracuje s několika dalšími studii na postprodukci jako např. Amos, Trilabit a Minimax
2003-2013 Fashion a Cover retušér ve vydavatelství Stratosféra (Harper's Bazaar, Cosmopolitan, Dolce Vita, Esquire aj.)
2013-2016 Spolupráce na relaunchi titulů Moje Psychologie, Dieta, Maminka, Formen a jiných ve vydavatelstí Mladá Fronta a.s.
2016-2022 Pracuje ve vydavatelství Czech News Center a.s. na přípravě titulních stran, módních stories a inzertních projektů pro časopisy Moje Psychologie, OK!, Formen, ZEN, Dieta, Maminka, Lidé a Země aj.
V současné době vykonává nezávislou činnost v oboru fotografické postprodukce a spolupracuje s předními módními fotografy, jakými jsou např. Benedikt Renč, Jiří Turek, Stanislav Merhout, Goran Tačevski, Anna Kovačič, Lucie Robinson, Adam Holý, Petr Weigl, nebo Robert Vano.

FASHION

Ukázky retuší módních story

COVERS

Titulní strany časopisů

ADVERT

Reklamní projekty

OSOBNOSTI

Retuše fotografií osobností